Aquaparky


Aquapark Tatralandia
Tento aquapark sa nachádza v meste Liptovský Mikuláš a patrí k najväčším centrám vodnej zábavy na Slovensku. Na relaxovanie je k dispozícii 14 bazénov s morskou, termálnou či čírou vodou. Tí aktívnejší budú mať o zábavu postarané vďaka 28 tobogánom a šmýkačkám. Komu by to nestačilo môže využiť služby animačného tímu, ktorý sa stará o to aby sa žiaden s návštevníkov nenudil. Ďalej je možné využiť welness služby, navštíviť Keltský saunový svet či oddýchnuť si v tropickom raji- Tropical Paradise.

aqua1aqua2
Gino Paradise Bešeňová
V areáli Gino paradise Bešeňová majú návštevníci k dispozícii niekoľko vonkajších i vnútorných antikorových bazénov. Nachádza sa tu taktiež množstvo víriviek, masážnych trisiek, toboganov, sáun a iných zaujímavých atrakcií. Ak hľadáte oddych určite v tomto areáli navštívte aj wellness centrum či relax centrum.

Kúpele Lúčky
Kúpele Lúčky sú vhodným miestom oddychu pre všetkých, ktorí majú radi pokoj a príjemnú atmosféru prírodného prostredia. Areál sa nachádza na rozhraní Oravy a Liptova ,vzdialený 14km od Ružomberka. K dispozícii je niekoľko bazénov, víriviek, sáun a iných atrakcií, ktoré využívajú všetky vekové kategórie. Ak hľadáte vhodné miesto na turistický, relaxačný či liečebný pobyt toto miesto by mohlo zaujať.

Lyžovanie


Jasná Chopok
Ak patríte k milovníkom zimných športov, predovšetkým lyžovania nemali by ste zabudnúť navštíviť lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry. Kvalitou ponúkaných služieb patrí toto stredisko medzi najlepšie na Slovensku. Lyžiari majú k dispozícii celkom 45km zjazdoviek nachádzajúcich sa na južnej i severnej strane Chopku. Pomocou moderného zasnežovacieho systému je možné garantovať sneh na zjazdovkách počas minimálne 5 mesiacov v roku. Počas týchto mesiacov v stredisku premáva 30 lanoviek a vlekov a prepravná kapacita sa blíži k zaujímavému číslu 30 000 osôb za hodinu.

jasnajasna2
SKI Žiarce
V obci Pavčina Lehota sa nachádza miestne lyžiarske stredisko Žiarce. Keďže ide o menšie stredisko zaujme predovšetkým menej zdatných lyžiarov a tých, ktorí nemajú radi dlhé čakanie v radoch.  K dispozícii sú 2 vleky, ktoré Vás vyvezú na vrchol kopca kde si môžete vybrať z 3 zjazdoviek celkovej dĺžky 1130m. Tie sú stále biele aj vďaka umelému zasnežovaniu, ktorým stredisko disponuje. Počas stanovených termínov aj možné využiť aj nočné lyžovanie.

Jaskyne


Demänovská ľadová jaskyňa
Táto jaskyňa patrí do známeho systému Demänovských jaskýň, ktorý je tvorený približne 30 jaskyňami. Jednou z najzaujímavejších je Demänovská ľadová jaskyňa. Ako napovedá názov ide o jaskyňu, ktorá disponuje trvalým zaľadnením. V kombinácii s nezvyčajne tvarovaným vnútornými priestormi a neobyčajnou jaskynnou faunov ma návštevníkom naozaj čo ponúknuť.
jaskyn2jaskyna

Demänovská jaskyňa slobody
Z turistického hľadiska asi najpopulárnejšia jaskyňa z demänovských jaskýň. Z celkovej dĺžky jaskyne približne 8 km je verejnosti prístupných 1,8km. Aj takýto úsek však stačí na pozorovanie obdivuhodnej sintrovej výzdoby rôznych farieb. Pre návštevníka je taktiež atraktívny aj tok riečky Demänovský, ktorá preteká vnútornými priestormi jaskyne.

Turistika


Demänovská dolina ponúka mnoho možností v oblasti turistiky. Podľa mnohých ide o najkrajšiu dolinu Nízkych Tatier a aj preto bola vyhlásená za chránenú krajinnú oblasť. Nie je zaujímavá len svojou sieťou jaskýň, ktoré je preslávili v minulosti , ale predovšetkým znamenitou prírodou. Tá každoročne priláka množstvo turistov, ktorí obdivujú jedinečnú faunu a flóru tejto oblasti. Nadmorská výška Demänovskej doliny začína na 690 m n.m. a vrcholí na najvyššom vrchu doliny s názvom Ďumbier a výškou 2 043 m.
mapaaaa

Daj vedieť o tejto stránke priateľom
FacebookTwitterGoogle Plus